Dallime mes rishikimeve të "Përkthyesi"

No change in size ,  3 vjet më parë
v
further
v (U kthye versioni 1945349 i bërë nga 84.22.56.139 (diskutimet): spacing)
Etiketa: Undo
v (further)
'''Përkthyesi''' është personi i cili merret me përkthimin me shkrim apo përkthim gojor nga një gjuhë e caktuar në një gjuhë tjetër.
 
Po ashtu si “Përkthyes” merren botuesit privatë dhe institucionet publike me tё drejtë botimi që realizojnë përkthimin e një vepre nga një gjuhë në një gjuhë tjetër.<ref name=KK20037>LIGJI PËR VEPRIMTARINË BOTUESE DHE LIBRIN [http://www.assembly-kosova.org/common/docs/ligjet/2006_02-L51_al.pdf Në amëzën assembly-kosova.org]</ref>
realizojnë përkthimin e një vepre nga një gjuhë në një gjuhë tjetër.<ref name=KK20037>LIGJI PËR VEPRIMTARINË BOTUESE DHE LIBRIN [http://www.assembly-kosova.org/common/docs/ligjet/2006_02-L51_al.pdf Në amëzën assembly-kosova.org]</ref>
 
== Burimi i të dhënave ==