Dallime mes rishikimeve të "Dhjetori"

435 bytes added ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
No edit summary
'''BobSfungjeri Pantollon-katrori'''
{{tabelamuajve}}{{Muaj 31|nëntor|dhjetor|janar}}
 
'''BobSfungjeri Pantollon-katrori'''
'''Dhjetori''' është [[muaj]]i i dymbëdhjetë dhe i fundit në [[Kalendari Gregorian|Kalendarin Gregorian]] dhe ka 31 [[ditë]]. Emri ''dhjetor'' është përkthim dhe adaptim nga [[Latinish]]tja për fjalën "dhjetë" (''decem''). dhjetori ishte muaji i dhjete për [[Perandoria Romake|Romakët]] e antikitetit, përpara se të shtoheshin muajt [[janar]] dhe [[shkurt]].
 
'''BobSfungjeri Pantollon-katrori'''
<!-- kategorizimi i artikullit -->
<!-- Këto më poshtë janë për lidhjet me gjuhët e tjera -->
 
'''BobSfungjeri Pantollon-katrori'''
[[Kategoria:Dhjetor| ]]
 
'''BobSfungjeri Pantollon-katrori'''
 
'''BobSfungjeri Pantollon-katrori'''
 
'''BobSfungjeri Pantollon-katrori'''
 
'''BobSfungjeri Pantollon-katrori'''
 
'''BobSfungjeri Pantollon-katrori'''
 
'''BobSfungjeri Pantollon-katrori'''
 
'''BobSfungjeri Pantollon-katrori'''
 
'''BobSfungjeri Pantollon-katrori'''
 
'''BobSfungjeri Pantollon-katrori'''
 
'''BobSfungjeri Pantollon-katrori'''
 
'''BobSfungjeri Pantollon-katrori'''
 
'''BobSfungjeri Pantollon-katrori'''
 
'''BobSfungjeri Pantollon-katrori'''
 
'''BobSfungjeri Pantollon-katrori'''
 
'''BobSfungjeri Pantollon-katrori'''
 
'''BobSfungjeri Pantollon-katrori'''
 
'''BobSfungjeri Pantollon-katrori'''
 
'''BobSfungjeri Pantollon-katrori'''
 
'''BobSfungjeri Pantollon-katrori'''
 
'''BobSfungjeri Pantollon-katrori'''
 
'''BobSfungjeri Pantollon-katrori'''
 
'''BobSfungjeri Pantollon-katrori'''
Anonymous user