Ndryshimi mes inspektimeve të "Keltologjia"

16 bytes added ,  1 vit më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
 
'''Keltologjia''' është një fushë akademike interdisiplinare e cila merret me studimin e [[historisë]], artit, [[kulturës]] dhe gjuhëve keltike. Si lëndë universitare, ajo studiohet në një numër universitetesh, shumica e tyre në Irlandë, [[Mbretërinë e Bashkuar]], [[Francë]], por edhe në [[Shtetet e Bashkuara]], [[Kanada]], [[Australi]], [[Gjermani]], [[Poloni]], [[Austri]] dhe [[Holandë]].
 
== Shih edhe ==