Ndryshimi mes inspektimeve të "Kongresi ndërkombëtar i matematikanëve"

ska përmbledhje të redaktimeve
v
'''Kongresi ndërkombëtar i matematikanëve''' ''(origj.: ICM-International congress of mathematicians)'' mbahet në ç'doçdo 4 vjet dhe ai i tubonmbledh matematikanët më të shquar nga e gjithë bota. Kongresi i radhësfundit mbahetu mbajt në verën e këtijvitit viti2006 në [[Madrid]], kryeqyteti i [[Spanja|Spanjës]].
 
 
Anonymous user