Ndryshimi mes inspektimeve të "Bashkësitë"

15 bytes added ,  13 vjet më parë
v (robot Adding: gd:Àlach)
figura.
 
*Unioni (apo bashkimi) i bashkësive
Unioni i bashkësive <math>A</math> dhe <math>B</math> quhet bashkësia e cila ka të gjitha elementet e bashkësive <math>A</math> dhe <math>B</math>
<math></math>
Anonymous user