Ndryshimi mes inspektimeve të "Integrali"

2 bytes removed ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v
Term shkencorëshkencor i përdorur në matematikmatematikë dhe në degë të ndryshme të teknlogjisë.
 
Në matematikë me termin integralëintegral nënkuptohet një funksion i kompleks matematikorë. Shenja e prorr nga matematikanët për integrali është në formë të shkronjës "''s''"-ë të shkrimit: <math>\int_{}^{} </math> .
 
 
Anonymous user