Dallime mes rishikimeve të "Fterra jonë"

1 byte added ,  3 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
vNo edit summary
[[Skeda:Fterra jonë. Numri 78, maj 2012.JPG|thumb|200px]]
'''“Fterra jonë”''' është gazetë periodike, kulturore e historike e komunitetit te fshatit [[Fterra|Fterre]].
 
== Të përgjithshme ==
Gazeta ka pasqyruar me korrektësi historinë, arsimin, kulturën, traditën, jetën e fteriotëvë, aktivitetet e ndryshme, një numër të madhe fotografish të vjetra e të reja dhe ka botuar pjesë nga veprat e fteriotëve dhe te [[Fterra|Fterrës]].
 
Botuesit e gazetës “Fterra jonë” nga numri i parë deri ne Nr. 56 janë Muzafer Korkuti , Agron Xhama dhe [[Guro Zeneli]]. Nga Nr. 57 dhe në vazhdim botues janë Muzafer Korkuti dhe Agron Xhama dhe Feksor shkurti.
 
== Historiku ==
Numri i parë i gazetës doli më [[25 prill]] [[1997]] me 8 faqe. Nga numri 3 fillon të ketë edhe fotografi. Qe nga viti 2010 gazeta ka filluar te jete e dergueshme edhe ne forme digitale.
== Rubrikat ==