Dallime mes rishikimeve të "Syri"

14 bytes removed ,  3 vjet më parë
anything
[Redaktim i kontrolluar][redaktim i pashqyrtuar]
(Refuzoi 2 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 109.92.133.46) dhe riktheu rishikimin 1852220 nga 1l2l3k)
(anything)
The eye is an organ that we can see now fuck off kids :)
{{Cung|mjekësia}}
 
[[Skeda:A blue eye.jpg|thumb|250px|Syri i njeriut.]]
'''Syri''' i takon grupit të organeve shqisore, që ka të bëjë me të parit(shikimin). Syri është organ shumë i ndjeshëm që detekton dritën (syri i thjeshtë) dhe ngjyrën (syri i komplikuar). Syri është i vendosur në kokë të gjallesave, më saktësisht në zgavrat e kafkës. Gjallesat e ndryshme kanë struktura të ndryshme ty syrit dhe aftësi të ndryshme e të parit.
 
Anonymous user