Ndryshimi mes inspektimeve të "Faruk Begolli"

20 bytes added ,  1 vit më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v
| webfaqja =[http://faruk-begolli.com/ Kolosi i Kinematografise Kosovare]
}}
'''Faruk Begolli''' (Pejë, [[14 shkurt]] [[1944]] - [[23 gusht]] [[2007]]) ka qenë aktor i mirënjohur shqiptar nga Kosova në ish-Jugosllavi dhe me famë mbarëballkanike.
 
== Biografia ==
Anonymous user