Dallime mes rishikimeve të "Izmiri"

51 bytes added ,  4 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
vNo edit summary
}}
 
'''Izmiri''', gjithashtu e njohur me emrin antik '''Smirnë''', është qyteti i tretë më i populluar në [[Turqia|Turqi]] pas [[Stambolli|Stambollit]] dhe [[Ankaraja|Ankarasë]]
 
== Gjeografia ==
726

edits