Ndryshimi mes inspektimeve të "Inshálla"

18 bytes added ,  1 vit më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
 
== Shpjegimi Islam ==
Në [[Kur'ani|Kur'an]], Allahu thotë: Dhe, kurrsesi, mos thuaj për çkado qoftë, se: “Unë do ta bëj atë – me siguri, nesër!” – pa thënë (shtuar): “Në dashtë Allahu!” Dhe, kur të harrosh – kujtoje Zotin tënd – e thuaj: “Shpresoj se Zoti im do të më udhëzojë në atë që është më e mirë dhe më e dobishme nga kjo”. (Kehf:23-24). [[Abdullah Ibnibn Abas|Ibn Abazi]] ka thënë në lidhje me këtë ajet se është e obligueshme për [[myslimani]]n të thotë In shaa Allah kur dëshironë të bëjë diçka në të ardhmen.<ref name=":02" />
 
== Shpjegimi krishterë ==
726

edits