Ndryshimi mes inspektimeve të "Qiproja"

27 bytes removed ,  1 vit më parë
v
U kthyen ndryshimet e 213.163.125.246 (diskutimet) në versionin e fundit nga Wikicreator1234.
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v (U kthyen ndryshimet e 213.163.125.246 (diskutimet) në versionin e fundit nga Wikicreator1234.)
Etiketa: Rollback
Qipro është republikë që nga viti 1960 dhe më parë ka qenë koloni Angleze. Më datë 01.05.2004 pjesa Greke e Qipros u anëtarësua në BE, përkundër votimit grek kundër bashkimit të ishullit ndërsa Turqit votuan për bashkim.
 
== Historia == ajo esht e ndar ne dy pjes
 
== Politika ==