Ndryshimi mes inspektimeve të "Genc Nuza"

687 bytes added ,  1 vit më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Krijuar nga përkthimi i faqes "Genc Nuza")
 
 
'''Genc Nuza''' (i lindur më 21 prill 1989) është një gjyqtar profesionist i [[Futbolli|futbollit]] [[Shqiptarët në Kosovë|shqiptar i Kosovës]] , i cili zyrtarisht kryeson në [[Superliga e Kosoves|Superleague të futbollit të Kosovës]] dhe gjithashtu për [[FIFA]] .
{{Infobox football official
 
| name = Genc Nuza
| image = Genc Nuza, Football Referee.jpg
| image_size = 325px
| caption =
| fullname = Genc Nuza
| birth_date = {{Birth date and age|1989|4|21|df=y}}
| birth_place = [[Pristina]], [[Socialist Federal Republic of Yugoslavia|SFR Yugoslavia]]
| otheroccupation =
| years1 = 2011–
| league1 = [[Football Superleague of Kosovo]]
| role1 = [[Referee (association football)|Referee]]
| internationalyears1 = 2017–
| confederation1 = [[FIFA International Referees List|FIFA listed]]
| internationalrole1 = Referee
}}
== Kariera ==