Ndryshimi mes inspektimeve të "Genc Nuza"

No change in size ,  1 vit më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
'''Genc Nuza''' (i lindur më 21 prill 1989) është një gjyqtar profesionist i [[Futbolli|futbollit]] [[Shqiptarët në Kosovë|shqiptar i Kosovës]] , i cili zyrtarisht kryeson në [[Superliga e Kosoves|Superleague të futbollit të Kosovës]] dhe gjithashtu për [[FIFA]] .
{{Infobox football official
| nameEmri = Genc Nuza
| image = Genc Nuza, Football Referee.jpg
| image_size = 325px
| caption =
| fullname = Genc Nuza
| birth_date Data e Lindjes = {{Birth date and age|1989|4|21|df=y}}
| birth_place Vendi i Lindjes = [[Pristina]], [[Socialist Federal Republic of Yugoslavia|SFR Yugoslavia]]
| otheroccupation =
| years1 = 2011–