Ndryshimi mes inspektimeve të "Ratishi i Poshtëm"

ska përmbledhje të redaktimeve
|Sipërfaqja urbane =
|Sipërfaqja metropolitane =
|Popullsia = 560
|Popullsia_viti = 2011
|Dendësia =
 
== Demografia ==
Simbas regjistrimit të popullsisë 2011, ky fshat paska 560 banorë. Të gjithë (100 %) u deklaruan si [[Shqiptarët në Kosovë|shqiptarë]].<ref>''[http://pop-stat.mashke.org/kosovo-ethnic-loc2011.htm Ethnic composition of Kosovo 2011]''. Shqyrtuar: 26 mars 2019.</ref>
Ky fshat varet nga [[Deçani|komuna e Deçanit]] dhe ka më shumë se 1000 banorë.
 
<!-- == Ekonomia == -->
== Kultura ==
* [[Ratishi i Epërm]]
<!-- == Burimet == -->
{{reflist}}