Dallime mes rishikimeve të "Konfuci"

8 bytes added ,  3 vjet më parë
v
"Këto që i mësove para se t'i zbatosh, duhesh ta dishë që je njeri dhe ke familje, ke vëlla, ke motër ke babë e nënë. Asnjë mësim nuk ka vlerë nëse nuk je njeri".
 
[[Kategoria:Filozofë kinezë]]
[[Kategoria:Mësimdhënës kinezë]]
[[Kategoria:Kinezë]]