Dallime mes rishikimeve të "Evropa Perëndimore"

No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
=== Hidrografia ===
Evropa Perëndimore ka një rrjetë të dendur të lumenjve, me mjaft ujëra që rrjedhin ngadalë. Lumenjtë më të njohur janë: Temza, Sena, Shelda, Loara Garona, Masi etj.Poshtu edhe banoret e Holandes dhe Blegjikes jan ne luft me detin sepse ka me shum uje sesa toke .
 
== Demografia ==
Anonymous user