Dallime mes rishikimeve të "Neofelis"

4 bytes added ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
==Emri==
Emri shkencor ''Neofelis'' është një kombinim i fjalës greke "''neo''" (νεο) që do të thotë "e re", dhe fjala latine "''felis''" që do të thotë "mace", fjalë për fjalë do të thotë "mace e re".<ref>Perseus Digital Library. Greek Dictionary [http://www.perseus.tufts.edu/hopper/resolveform?type=start&lookup=neo&lang=greek νεο] Headword Search Result</ref><ref>Perseus Digital Library. Latin Dictionary [http://www.perseus.tufts.edu/hopper/morph?l=felis&la=la feles] Headword Search Result</ref>
 
==Taksonomia==