Dallime mes rishikimeve të "Anton Krosaj"

5 bytes added ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
{{perm-urgj}}
 
'''Anton Krosaj''' u lind më [[26 Janar]] [[1966]] në Shkodër, ShqiperiShqipëri. Ai nisi si aktor me Fabrikën e Duhan-Cigareve, ShkoderShkodër. Gjatë kësaj kohe mori pjese ne shumë shfaqe dhe luajti shumë rrole ne shfaqet e Fabrikës Duhan-Cigare. Më pas nisi si aktor me Estradën ProfesinisteProfesioniste Shkodër në 2003. Në vitin 1985 mbaroi Shkollën e Mesme Industriale. Ka marre pjesë në disa komedi të RTSH-së me regji të Arjan Culiqi. Disa nga to janë Para nga qielli, Piruet, Pesha e gruas sime, Pavioni zero, PerzonazhePersonazhe ne kurth. Me estradën profesioniste ka luajtur ne komeditë :
 
: O vajzën o komunën
 
Ka vene në skenë 3 shfaqe për fëmijë :
* GezuarGëzuar 2015
* GezuarGëzuar 2016
* Pranverë për fëmijë