Dallime mes rishikimeve të "Fjalori Enciklopedik i Kosovës"

ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
No edit summary
'''Fjalori Enciklopedik i Kosovës''' është një vepër në dy vëllime: Vëllimi 1 (A - K) dhe Vëllimi 2 (L - ZH), përgatitur dhe botuar nga [[Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës]], në [[Prishtinë]], në vitin [[2018]]. <br>Ky fjalor enciklopedik paraqet veprën e parë këtij lloji botuar në [[Kosovë]]. Vepra ka 1,818 faqe, me rreth 6,000 zëra, dhe është produkt i hartuar nga një ekip prej 26 redaktorësh dhe 506 autorësh.
{{ISBN|978-9951-615-84-6}}, {{ISBN|9951615848}}, {{ISBN|9789951615853}}, {{ISBN|9951615856}}, {{ISBN|9789951615860}}, {{ISBN|9951615864}}. <br>
{{OCLC|1089880829}}
 
Ky fjalor enciklopedik paraqet veprën e parë të këtij lloji të botuar në [[Kosovë]]. Vepra ka 1,818 faqe, me rreth 6,000 zëra, dhe është produkt i hartuar nga një ekip prej 506 autorësh.
 
[[Kategoria:Enciklopedi]]
Anonymous user