Ndryshimi mes inspektimeve të "Genc Nuza"

72 bytes removed ,  1 vit më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
 
=== Europë dhe ndërkombëtare ===
Më 23 nëntor 2016, Nuza së bashku me tre gjyqtarë të tjerë u përfshi në listën e FIFA-s. <ref>{{Cite news|url=https://telegrafi.com/fifa-perfshin-kater-gjyqtare-nga-kosova-ne-listat-e-saj/|title=FIFA përfshin katër gjyqtarë nga Kosova në listat e saj|date=23 November 2016|publisher=[[Telegrafi]]|language=Albanian}}</ref>
 
==== Debutimi ====
Më 5 mars 2017, Nuza bëri debutimin e tij gjyqësor në një ndeshje të Ligës së Superliges Malteze midis St Andrews dhe Floriana , loja përfundoi një barazim 0-0 dhe lëshoi shtatë karta të verdhë. <ref>{{Cite news|url=https://telegrafi.com/gjyqtaret-kosovare-debutojne-sukses-ne-arenen-nderkombetare/|title=Gjyqtarët kosovarë debutojnë me sukses në arenën ndërkombëtare|date=5 March 2017|publisher=[[Telegrafi]]|language=Albanian}}</ref> Më 27 mars 2017, ai madje bëri debutimin e tij gjyqësor në një ndeshje miqësore midis [[Kombëtarja turke e futbollit|Turqisë]] dhe [[Kombëtarja moldave e futbollit|Moldavisë]] , loja përfundoi një fitore 3-1 për Turqinë dhe lëshoi tre karta të verdhë. <ref>{{Cite news|url=https://telegrafi.com/gjyqtaret-e-kosoves-shkruajne-historine-debutojne-ne-arenen-nderkombetare/|title=Gjyqtarët e Kosovës shkruajnë historinë, debutojnë në arenën ndërkombëtare (Foto)|date=27 March 2017|publisher=[[Telegrafi]]|language=Albanian}}</ref> <ref>{{Cite news|url=https://telegrafi.com/treshja-e-gjyqtareve-nga-kosova-debuton-ne-menyre-te-shkelqyeshme/|title=Treshja e gjyqtarëve nga Kosova debuton në mënyrë të shkëlqyeshme|date=27 March 2017|publisher=[[Telegrafi]]|language=Albanian}}</ref>
 
== Referencat ==