Ndryshimi mes inspektimeve të "Jimmy Wales"

8 bytes added ,  2 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
[[Skeda: Jimmy Wales Fundraiser Appeal.JPG|thumb|right|200px|Jimmy Donal "Jimbo" Wales]]
 
'''Jimmy Donal "Jimbo" Wales''' (është lindur më [[7 Gusht|7 gusht]] [[1966]] në Huntsville, [[Alabama]]) është themelues dhe president i fondacionit Wikimedia një organizatë jofitimprurëse e cila përkujdeset për Wikipedinë dhe disa projekte tjera.
 
Wales gjithashtu është themelues i Wikit, e cila juridikisht nuk është e lidhur me Wikimedinë, në kuadër të secilës është themeluar projekti Wikicities.
2

edits