Ndryshimi mes inspektimeve të "Lugthi"

344 bytes added ,  2 vjet më parë
== Lëngu lukthor ==
Pjesa më e madhe eshte acidi klorhidrik -,acid shume i fuqishem i cili e ben tretjen e ushqimit,perveq keti lengu kemi edhe gastrinen qe eshte shume i rendesishem,kto lengje prodhohen nga mukoza e lukthin gjate marrjes se ushqimit qe ta mundesojn tretje e ushqimit''
Në lukth tajitet lëngu i lukthit i cili përbëhet nga:
Ne lukth gjenden edhe enzima qe ndihmojne ne tretjen e ushqimit.
 
acidi klorhidrik (HCl) - i cili parandalon tretjen e sheqerit në lukth, krijon pH optimale për veprim 1-1.5 dhe zhduk bakteret e ardhura me fazën e gëlltitjes.
Mucina - lag ushqimin dhe e kthen në Himus
Fermentet: Proteaza, Libofermentet
Kripërat minerale.
Me kalimin e një pjese të vogël të ushqimit në duodenum fillon zbrazja e lukthit.
 
== Rregullimi i taitjes të lëngut lukthor ==
Anonymous user