Dallime mes rishikimeve të "Ariana Grande"

26 bytes removed ,  2 vjet më parë
v
rv-v
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v (rv-v)
 
Karriera muzikore e Grande's nisi ne vitin 2011 me soundtrack-un "Muzike" nga seriali i mirenjohur "Victorious".Ne 2013 ajo realizoi albumin e saj te pare debutues "Yours Truly",i cili hyri ne renditjen e Billboard 200 te Shteteve te Bashkuara.Kenga udheheqese e albumit "The Way",debutoi ne Top 10 te Billboard Hot 100.Shume i krahasonin shkallet vokale te Arianes me ato te Mariah Carey.Ariana Grande ne vitin 2019 fitoi edhe nje cmim Grammy.Ne vitin 2018 ajo publikoi albumin sweetener dhe pas gjashte muajsh edhe albumin Thank u,next.Kenga Thank u next dhe 7 rings qendruan ne vend te pare te billbord hot 200 per shume jave. Ariana Grande me 3 kenge ne vend te pare te dyte dhe te trete arriti i ta perseriste kete gje si Beatlesat duke mbajtur tre kenge
Bannnnnnnnnnnnmaaaaaaaaa
{{cung}}