Ndryshimi mes inspektimeve të "Provinca e Oristanos"

ska përmbledhje të redaktimeve
 
 
'''Provinca e Oristano''' është një provincë e rajonin [[Sardenjë]], në [[Itali]]. Ka një popullsi prej 158.353 <small>(31-7-2018)</small><ref>[http://demo.istat.it/bilmens2018gen/index.html Istituto nazionale di statistica - ''Popolazione residente al 31/07/2018'']</ref> banorësh dhe një sipërfaqe prej 2.990 km². Dendësia e popullsisë është 52,95 banorë/km². <br>Kryeqëndra e provincës është qyteti [[Oristano]].
 
==Referenca==
{{reflist}}
{{Stampa:Komunat e provinca e Oristano }}
 
{{Italia-cung}}