Dallime mes rishikimeve të "Evropa Perëndimore"

Ndryshova gabimin e bër nga google
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(Refuzoi 2 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 82.114.94.69 dhe 178.175.28.181) dhe riktheu rishikimin 1943757 nga Βατο)
(Ndryshova gabimin e bër nga google)
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
'''Evropa PerëndimrePerëndimore''' është regjioni më i zhvilluar i Evropës. Përbëhet nga gjashtë shtete të Unionit Evropiann dhe Monakos. [[Skeda:Western-Europe-map.png|300px|parapamje|djathtas| Evropa Perëndimore]][[Mbretëria e Bashkuar]], [[Irlanda]], [[Holanda]], [[Belgjika]], [[Luksemburgu]], [[Franca]], [[ Monako ]] dhe [[ Korsika ]].
 
== Pozita gjeografike ==
Anonymous user