Dallime mes rishikimeve të "Kampionati Botëror i Formula Një 2011"

ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(Faqe e re: {{F1 sezoni| |sezon = '''Sezoni i kaluar''' |sezoni = '''Sezoni i ardhshëm''' |viti = 2011...)
 
No edit summary
|komenti= Vettel fitoi titullin e dytë rresht në karrierë.
}}
'''Kampionati Botëror i Formula Një 2016''' ishte një kampionat garash për makinat e [[Formula Një]] dhe edicioni i 62të i [[Formula Një|Kampionatit Botëror të Formula Një]]. Formula Një njihet nga organi qeverisës i garave automobilistike, [[Fédération Internationale de l'Automobile|Fédération Internationale de l'Automobile (FIA)]], si kompeticioni më i rëndësishëm dhe klasi i parë i garit me makina.