Dallime mes rishikimeve të "Evropa Perëndimore"

v
U kthyen ndryshimet e 93.87.4.113 (diskutimet) në versionin e fundit nga 84.22.34.235.
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v (U kthyen ndryshimet e 93.87.4.113 (diskutimet) në versionin e fundit nga 84.22.34.235.)
Etiketa: Rollback
'''Evropa Perëndimore''' është regjioni më i zhvilluar i Evropës. Përbëhet nga gjashtë shtete të Unionit Evropiann dhe Monakos. [[Skeda:Western-Europe-map.png|300px|parapamje|djathtas| Evropa Perëndimore]][[Mbretëria e Bashkuar]], [[Irlanda]], [[Holanda]], [[Belgjika]], [[Luksemburgu]], [[Franca]], [[ MonaKoMonako ]] dhe [[ Korsika ]].
 
== Pozita gjeografike ==