Ndryshimi mes inspektimeve të "Gjuha (komunikim)"

453 bytes removed ,  1 vit më parë
e pastrova faqen qe te tjeret ta mbusin
(ghggj)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(e pastrova faqen qe te tjeret ta mbusin)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
 
 
Një nga pikat ku ne ndryshojmë prej kafshëve të ulta është aftësia jonë e zhvilluar për ta mësuar dhe për ta përdorur gjuhën me lehtësi.
 
'''[[Psikolinguistika]]''' është studimi psikologjik i mënyrës sesi i konvertojmë tingujt e gjuhës në simbole që kanë kuptim e që mund të përdoren për të komunikuar me të tjerët.
Psikolinguistët merren me proçeset kognitive që aktivizohen kur mësojmë dhe përdorim gjuhën.
 
== Struktura e gjuhës ==
 
Anonymous user