Dallime mes rishikimeve të "Domusnovas"

2 bytes added ,  2 vjet më parë
fix wlink
(new)
 
(fix wlink)
|Pamje = Domusnovas.JPG
|Rajoni = [[Sardenja]]
|Provinca = [[Provinca e Sud SardegnaSardenjas|Sud Sardegna]]
|Qyteti Metropolitan =
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
}}
 
'''Domusnovas''' (''Domusnòas'') është [[Komunat e Italisë|komunë e Italisë]] në [[Provinca e Sud SardegnaSardenjas]], në rajonin [[Sardenja]]. Ka sipërfaqe prej 80.59&nbsp;km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 52&nbsp;m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 6.213 banorë<ref> [http://demo.istat.it/bilmens2016gen/index02.html Istituto nazionale di statistica - ''Bilancio demografico al 30/11/2016'']</ref>.
 
==Referenca==