Ndryshimi mes inspektimeve të "Mangani"

234 bytes added ,  1 vit më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Removed redirect to Magneziumi)
Etiketa: Hoqi ridrejtimin
 
'''Mangani''' është element kimik me simbol Mn dhe numer atomik 25. Nuk gjendet i lirë në natyrë; shpesh gjendet në minerale në kombinim me hekurin. Mangani është një metal me përdorime të rëndësishme të aliazheve metalike, veçanërisht në çelik inox.
'''Mangani''' është element kimik