Ndryshimi mes inspektimeve të "Jarno Trulli"

300 bytes added ,  1 vit më parë
===Kampionati FIA Formula E===
{{Main|Trulli GP}}
Në [[Sezoni 2014–15 i Formula E|sezonin 2014–15]], Trulli garoi në sezonin përurues të kampionatit [[Formula E]] për ekipin [[Trulli GP]], e cila ishte krijuar nga ai në bashkpunim me [[Drayson Racing|Drayson Racing Technologies]] dhe [[Super Nova Racing]], e njoftuar më 18 qershor 2014.
 
==Rekordi i garimit==