Ndryshimi mes inspektimeve të "Jarno Trulli"

518 bytes added ,  1 vit më parë
===Kampionati FIA Formula E===
{{Main|Trulli GP}}
Në [[Sezoni 2014–15 i Formula E|sezonin 2014–15]], Trulli garoi në sezonin përurues të kampionatit [[Formula E]] për ekipin [[Trulli GP]], e cila ishte krijuar nga ai në bashkpunim me [[Drayson Racing|Drayson Racing Technologies]] dhe [[Super Nova Racing]], e njoftuar më 18 qershor 2014.<ref name="Trulli GP"/> Pas dështuan të kalonin provrën e makinës për dy garat e para të [[Sezoni 2015–16 i Formula E|sezonit 2015–16]], ekipi njoftoi tërheqjen nga kampionati.<ref>{{cite news|url=http://www.fiaformulae.com/en/news/2015/december/trulli-announcement.aspx|title=Trulli Formula E Team announce withdrawal from championship|trans-title=Ekipi Trulli i Formula E njofton tërheqjen nga kampionati|work=[[Formula E]]|publisher=Formula E Holdings Limited|language=en|date=15 dhjetor 2015|accessdate=29 shkurt 2016}}</ref>
 
==Rekordi i garimit==