Ndryshimi mes inspektimeve të "Uji"

66 bytes added ,  1 vit më parë
Image
(Refuzoi 2 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 185.186.81.232 dhe 37.26.82.82) dhe riktheu rishikimin 1917720 nga Wielemir)
(Image)
[[File:Michael Melgar LiquidArt resize droplet.jpg|thumb|right|]]
[[Skeda:The Earth seen from Apollo 17.jpg|thumb|250px|Mbi dy të tretat e sipërfaqes së lëmshit tokësor janë të mbuluara me ujë, 97,2% e të cilit ndodhet në pesë oqeane. Shtresa e akullt në Antarktik përmban 90% të të gjithë ujit të embel të planetit. Uji avullues atmosferik mund të shihet në forme rreshje e cila shkakton bardhësinë e tokës.]]