Ndryshimi mes inspektimeve të "Provinca e Oristanos"

varie
v (Βατο zhvendosi faqen Provinca e Oristano te Provinca e Oristanos pa lënë një përcjellim)
(varie)
|Shteti =
|Rajoni = [[Sardenja]]
|Kryeqendra = [[OristanoOristanos]]
|Presidenti =
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Prefiksi = 0782, 0783, 0785
|Faqja Zyrtare = [http://www.provincia.oristano.it/ www.provincia.oristano.it/]
|Nr. i komunave = [[:Kategoria:KomunatKomuna e Provincaprovincës e SassariOristanos|87]]
<!--Harta-->
|Harta_foto = Oristano in Italy (as of 2016).svg
 
 
'''Provinca e Oristano''' është një provincë e rajonin [[Sardenjë]], në [[Itali]]. Ka një popullsi prej 158.353 <small>(31-7-2018)</small><ref>[http://demo.istat.it/bilmens2018gen/index.html Istituto nazionale di statistica - ''Popolazione residente al 31/07/2018'']</ref> banorësh dhe një sipërfaqe prej 2.990 km². Dendësia e popullsisë është 52,95 banorë/km². <br>Kryeqëndra e provincës është qyteti [[Oristanos]].
 
==Referenca==
{{reflist}}
{{Stampa:KomunatKomuna e provincaprovincës e Oristano Oristanos}}
{{Italia-cung}}