Dallime mes rishikimeve të "Prepoli"

6 bytes added ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
{{Faqe e palidhur|data=shtator 2012}}
{{Qytet
|Qyteti = PrepolPrijepole
|Emri në gjuhën vendase =
|Lloji i vëndbanimit = Qytet
|Sipërfaqja Tokë =
|Sipërfaqja Ujë =
|Popullsia = 1513,031330
|Dendësia =
|Zona urbane =
}}
 
'''PrepolPrijepole''' ([[Gjuha serbe|serbisht]]: ''Пријепоље/Prijepolje'') është vendbanim dhe qendër e njësis administrative në [[Serbia|Serbi]].
 
== Pak histori ==
Anonymous user