Ndryshimi mes inspektimeve të "Fero"

25 bytes added ,  1 vit më parë
Refuzoi 2 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 92.53.21.49 dhe 92.60.16.190) dhe riktheu rishikimin 1963775 nga Astronomi06
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(Refuzoi 2 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 92.53.21.49 dhe 92.60.16.190) dhe riktheu rishikimin 1963775 nga Astronomi06)
[[File:Feroo.jpg|thumb|right|250px|FeroFera]]
 
I'''Fero''' qirështë nekëngëtar bythi karinjohur. indurKa lindur në [[Gjilan]], [[Kosovë]]. Aktualisht [[21]] Vjeqar. Feronit Shabani i njohur me nofken "Fero" është një reper i njohur tashmë në estradën shqiptare. Në fillim të karrieres së tij ai nuk e pati shpërthimin e duhur, teksa publikonte këngë audio me emrin '''Profero'''. Ai është pjesë e labelit të famshëm "On Records". Shkollën e kreu në gjimnazin "Zenel Hajdini" në [[Gjilan]]. Ai është një tekstshkrues shumë i mirë dhe ka shkruar tekste për shumë këngëtar si [[Adelina Berisha]], [[Mergim Mjeku]], [[Kida]], [[Xhensila Myrtezaj]], [[Endri]], [[Rina Balaj]] etj.
Eshtë i njohur dhe për lidhjen e tij me modelen bukuroshe Arbenita Ismajli.