Ndryshimi mes inspektimeve të "Banja Luka"

323 bytes added ,  1 vit më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
| flamuri_artikulli =
| flamuri_gjerësia =
| stema_figura = Coat of arms of Banja LukaCoat_of_Arms_of_Banja_Luka.svgjpg
| stema_artikulli =
| stema_gjerësia =
| shteti_shënim =
| shkalla_administrative = 3
| ndarja_adm_shkalla_1 = Republika SrbskaSrpska
| ndarja_adm_shkalla_2 = Banja Lluka
| ndarja_adm_shkalla_3 =
| kryetari = [[DragoljubIgor DavidovicRadojicic]]
| kryetari_partia =
 
| gjatësia
}}
'''Banja Lluka''' është qyteti i Bosnjës dhe Hercegovinës dhe është qyteti i dytë më i madhë në Bosnjë dhe Hercegovinë. Qyteti është kryeqyteti i [[Republika Serbe|Republikës Serbes]]. Gjithashtu, Banja Llukë janëështë qendra tradicionalë e [[XhamiaKrajinë Arnaudijee Bosnjës|Krajinës e Bosnjës]]. sheLumi i Vërbasit rrjedh në qyteti me [[XhamiaVërbanjë]]n, e[[Suturlija]]n Ferhatdhe Pashës[[Crkvenë]]n.
Në Banja Llukë janë [[Xhamia Arnaudije]] she [[Xhamia e Ferhat Pashës]].
 
== Binjakëzimet ==
Anonymous user