Dallime mes rishikimeve të "Kmetoci"

1 byte added ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketa: përpunim burimi 2017
}}
[[Skeda:Detal i murit të Kishës në Kmetoc.JPG|parapamje|'''Detal i murit të Kishës në Kmetocit (Gjilan)''']]
'''KmetocKmetoci''' është një fshat i cili shtrihet rreth 7km në verilindje të Gjilanit. Është vendbanim kodrinor dhe fushor i ndarë në lagje.
 
==Lagjet==