Dallime mes rishikimeve të "Ujori (yjësia)"

130 bytes added ,  2 vjet më parë
Refuzoi 2 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 79.106.126.209) dhe riktheu rishikimin 1914377 nga Berishasinan
(Mendimin tim)
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(Refuzoi 2 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 79.106.126.209) dhe riktheu rishikimin 1914377 nga Berishasinan)
 
'''Ujori''' është njëra nga 12 yjësitë e [[Horoskopi|horoskopit]], e vendosur mes [[Bricjapi (yjësia)|Bricjapit]] dhe yjësisë [[Peshqit (yjësia)|Peshqit]].
'''Ujori''' është një shenj horoskopi ku nje fisderr nga korca i perket ksaj shenje [[Skeda:Aquarius.svg|20px]] (♒).
Emri latin është '''Aquarius''' dhe simbolin e ka [[Skeda:Aquarius.svg|20px]] (♒).
 
[[Skeda:Aquarius IAU.svg|400px|thumb|Ujori|center]]