Dallime mes rishikimeve të "Lenart v Slovenskih goricah"

ska përmbledhje të redaktimeve
 
[[Skeda:Lenart-pogled1.jpg|parapamje]]
'''Lenart në Slovenske gorice''' ( {{Lang-de|Sankt Leonhard in den Windischen Büheln}} ) është një vendbanim, qendra e komunës Lenart dhe qytet zyrtar në [[Sllovenia|Slloveni]], në rajonin e [[Podravska (rajon)|Podravskës]] .