Ndryshimi mes inspektimeve të "Kategoria e Tretë"

ska përmbledhje të redaktimeve
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga Geni12) dhe riktheu rishikimin 1765816 nga Electroman784)
| ekipe =
| feeds =
| ngjiten_në = [[Kategoria e Dytë]]
| bien_në = [[Kategoria Amatore I]]
| niveli =
| website =
}}
'''Kategoria e Tretë''' është kampionati i nivelit të katërt dhe më minimal të futbollit profesionist në [[Shqipëri]]. Në sezonin 20172018-1819 marrin pjesë 10 skuadra dhe skuadrat në dy vendet e para fitojnë të drejtën për tu ngjitur në [[Kategoria e Dytë|Kategorinë e Dytë]]. Skuadrat e renditura të fundit nuk mund të bien nga kategoria,[[Kategoria porAmatore mundI|Kategorinë të provojnë sezonin tjetër për tu ngjitur një kategori më lart, ose për një renditje më të mirëAmatore]].
 
 
 
 
==Ekipet pjesëmarrëse sezoni 20172018-1819==
 
 
Ekipet që do marrin pjesë në sezonin 20172018-1819: <ref>[http://www.panorama.com.al/sport/nis-sot-kategoria-e-trete-ja-skuadrat-kalendari-dhe-rregullorja/]</ref> <ref>[http://www.fshf.org/index.php/sq/kampionatet-e-tjere/kategoria-e-dyte/grupi-a]</ref> <ref>[http://www.fshf.org/index.php/sq/kampionatet-e-tjere/kategoria-e-dyte/grupi-b]</ref>
{| class="wikitable sortable"