Dallime mes rishikimeve të "Meda"

No change in size ,  3 vjet më parë
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
'''Mehdin Pergjeçaj''' (i lindur më [[15 qershor]] [[1980]] në [[Deçani|Deçan]]), i njohur si '''Meda''', është këngëtar shqiptarë dhe rrjedh nga nje familje nga Lumbardhi i Deqanit . Ai është këngëtari i parë shqipatë që ka thyer rekordet për shitjen e albumeve . Albumi që mori përmasa të mëdha dhe gjithashtu e bëri edhe të njohur ka qenë albumi ''"Pendohu"''.Ku mori shume fame me kengen Hajde me mu!
 
Mehedin Pergjeçaj jeton në StuttgartShtutgart. Babai i tij, Hasan Pergjegjaj ishte gjithashtu një muzikant i suksesshëm dhe tani është producent i një produksioni jashtë vendit. Meda është këngëtari më i kërkuar në të gjitha vendet ku ka shqiptarë , zakonisht vendet ku këndon ai janë të stërmbushura . Meda është i martuar me Luljetën dhe ka kater fëmijë.
 
Albumet e Medes - 1999 - Meda e Ismet Bexheti- Ku e kam shokun?(kenge patriotike)
Anonymous user