Dallime mes rishikimeve të "SuperSport"

486 bytes added ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
}}
 
'''SuperSport''' është pjesë e Platformës dixhitale Tokësore & Satelitore [[DigitAlb]]. Deri në Marsmars 2013, ka një total prej 15 kanale televizive (5 kanale ne formatin standard definition, 6 Kanale High Definition qe transmetojne në [[Shqipëria|Shqipëri]], 3 kanale Standard Definition që transmetohen vetëm në Kosovë dhe 3 kanale HD që transmetohen vetëm në Kosovë). Prej 2018-ës SuperSport transmeton në 7 kanale vetëm në kualitetin HD bashkangjitur këtu dhe dy kanalet e gjigandit europian Eurosport HD & Eurosport 2 HD. Kanalet transmetojnë një gamë të sporteve të ndryshme të tilla si UEFA Nations League, Primera Division, Serie A, Ligue 1, Bundesliga gjermane, Eredivise, UEFA Euro, European Qualifiers, [[UEFA Liga e Kampionëve|UEFA Champions League]], FIFA World Cup, [[UEFA Liga e Europës|UEFA Europa League]], Boks, [[National Basketball Association|NBA]], Moto GP, Wimbledon, ATP World Tour 250, ATP World Tour 1000, IAAF Diamond League etj.
 
Shumica e eventeve sportive transmetohen në formatin Full HD. Gjithashtu transmetimet 3D janë në dispozicion; kryesisht për ndeshjet e futbollit të veçanta. Finalja e Euro 2012 u transmetua ne formatin 3D në [[SuperSport|SuperSport HD]].
 
'''SuperSport''' është në dispozicion në Eutelsat 16A (16.0E), së bashku me kanalet e tjera të [[DigitAlb]].
|Talk show
|Vilma Masha
|[[Shqipëria|Shqipëri]]
|Albania
|Para dhe pas sfidave të [[Kategoria Superiore|Kategorisë Superiore]].
|-
|''Bar Sport Skedina SS2''
|Sport show
|Ilda Bejleri(më parë) / Bora Zemani / Gea Braha
|[[Shqipëria|Shqipëri]]
|Albania
|Çdo të shtunë dhe të diel ora 12:00
|-
|Talk show
|Egi Duro(më parë) Ilda Bejleri dhe Alban Xhihani
|[[Shqipëria|Shqipëri]]
|Albania
|Çdo të shtunë dhe të diel ora 20:00 dhe pas ndeshjeve.
|-
|Talk show
|Bora Zemani
|[[Shqipëria|Shqipëri]]
|Albania
|Nuk transmetohet më.
|-
|Sport show
|Alban Xhihani
|[[Shqipëria|Shqipëri]]
|Albania
|Para dhe pas sfidave të Kombëtares Shqiptare.
|-
|Sport show
|Sidorela Gjoni / Leila Kraja
|[[Shqipëria|Shqipëri]]
|Albania
|Çdo të hënë ora 17:00
|-
|Talk show
|Alban Xhihani
|[[Shqipëria|Shqipëri]]
|Albania
|Çdo mbrëmje gjatë Euro 2016.
|-
|Talk show
|Ilda Bejleri
|[[Shqipëria|Shqipëri]]
|Albania
|Çdo mbrëmje ora 22:00 gjatë Russia 2018
|-
|Sambar (Copa America 2019) SS2
|Talk show
|Kastriot Çaushi / Leila Kraja
|[[Shqipëria|Shqipëri]]
|Çdo mbrëmje gjatë Copa America Conmebol 2019.
|}
 
*'''[[Fußball-Bundesliga|Bundesliga]]''' '''2018/21''' nëpërmjet kanalit Eurosport 2 HD (Shqipëri + Kosovë)
*[[Eredivisie|'''Eredivise''']] '''2018/21''' (Shqipëri + Kosovë)
*'''[[Kategoria Superiore]] 2018/212022''' (Shqipëri + Kosovë)
*'''Kupa e Shqipërisë''' '''2018/192022''' (Shqipëri + Kosovë)
*'''Superkupa e Shqipërisë''' '''2018/192022''' (Shqipëri + Kosovë)
*'''IPKO Superliga e Kosovës''' (Shqipëri + Kosovë)
*'''Kupa e Kosovës 2018/19''' (Shqipëri + Kosovë)
*'''[[Coppa Italia]] 2018/19''' (Shqipëri + Kosovë)
*'''[[DFB-Pokal]] 2018/19''' (Shqipëri + Kosovë)
*'''FA Cup''' (Kupa e Anglisë) '''2018/21''' (Shqipëri + Kosovë)
*'''Copa America Conmebol Brasil 2019''' (Shqipëri + Kosovë)
*'''[[Copa del Rey|Copa Del Rey]] 2018/19 ( Sfida Finale + Supercopa)'''
*'''Ndeshjet miqësore të Përqafësueses Gjermane.'''