Ndryshimi mes inspektimeve të "Shahu"

2 bytes added ,  1 vit më parë
(Reverted good faith edits by 77.247.88.200 (talk). (TW))
Etiketa: Undo
 
== Shahu, strategjia luftarake ==
Megjithëse origjina e vërtetë e lojës së shahut është akoma e panjohur dhe misterioze, është mjaftë e sigurtë që erdhi nga lindja, dhe perëndimi është magjepsur dhe mund te themi se kakAAa rënë në dashuri me të. Ne gjithashtu dimë se në fillimet e saj loja e shahut ishte pjesë e strategjisë së luftës dhe si pasojë u zbatua tek Ksatrijat (kastë luftëtarësh).
 
Kuadratet e zeza dhe të bardha simbolizonin errësirën dhe dritën, luftën midis Titanëve dhe Perëndive ose Ashura-ve dhe Deva-ve.
Anonymous user