Dallime mes rishikimeve të "FA Community Shield"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
vNo edit summary
| current = [[FA Community Shield 2019]]
}}
'''Football Association Community Shield''' (e quajtur më parë '''Charity Shield''') është një ndeshje e përvitshme në futbollin [[Anglia|anglez]] ndërmjet klubit fitues të [[Premier League|Premier Ligës]] dhe klubit fitues të [[Kupa FA|Kupës FA]] në [[Wembley Stadium]]. Nëse fituesi i Premier Ligës ka fituar gjithashtu edhe Kupën FA, atëherë ekipi i renditur i dyti në ligë do të zërë vëndin tjetër. Kjo ndeshje njihet si superkupë nga [[Federata Angleze e Futbollit]].<ref>{{cite web|url=https://talksport.com/football/community-shield-new-penalty-shoot-out-system-be-used-wembley-chelsea-v-arsenal-clash|title=New penalty shoot-out system to be used at Wembley for Chelsea v Arsenal clash|trans-title=Sistem i ri i gjuajtjes së penalltive do të përdoret në Wembley për përplasjen Chelsea v Arsenal|publisher=Talksport|language=en|date=3 gusht 2017|accessdate=27 korrik 2019}}</ref><ref>{{cite web|url=http://www.thefa.com/news/2016/aug/07/leicester-city-manchester-united-report-070816|title=Leicester City 1-2 Manchester United|publisher=The Football Association|website=TheFA.com|language=en|date=7 gusht 2016|accessdate=27 korrik 2019}}</ref>