Ndryshimi mes inspektimeve të "Gjuha greke"

7 bytes added ,  1 vit më parë
v
(via JWB)
v ((via JWB))
v ((via JWB))
{{Kutia gjuhë
{{Gjuha
|emri=Greqisht
|shtetet=[[Greqia|Greqi]], [[Qipro]], [[Shqipëria|Shqipëri]], [[Italia|Itali]], [[Turqi]], [[Rumania|Rumani]], [[Republika e Maqedonisë]], [[Bullgaria|Bullgari]], [[Gjermania|Gjermani]], [[Suedia|Suedi]], [[Shtetet e Bashkuara të Amerikës|Shtetet e Bashkuara]], [[Kanada]], [[Rusia|Rusi]], [[Ukrainë]], [[Gjeorgjia|Gjeorgji]], dhe vende të tjera.