Dallime mes rishikimeve të "Johann Wolfgang Döbereiner"

ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: '''Johann Wolfgang Döbereiner''' lindi më 13 dhjetor 1780 nëHof dhe vdiq më 24 mars 1849 në Jena. Ishte kimist gjerman, i cili njihet edhe si parapropozues për form...)
 
 
[[Figura:Johann_Wolfgang_D%C3%B6bereiner.jpg|thumb|Johann Wolfgang Döbereiner]]
 
'''Johann Wolfgang Döbereiner''' lindi më [[13 dhjetor]] 1780 në[[ Hof]] dhe vdiq më [[24 mars]] 1849 në [[Jena]]. Ishte kimist gjerman, i cili njihet edhe si parapropozues për formimin e sistemit periodik dhe me kontrollimin e [[Platin]]it shkoi në rrugën e katalizës.
901

edits