Dallime mes rishikimeve të "382"

188 bytes added ,  3 vjet më parë
Shtova një ngjarje.
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (rregullim i sintaksës)
(Shtova një ngjarje.)
 
 
==Ngjarje==
U mbajt një Sinod (Këshill) lokal në Romë, nën drejtimin e shën Joan Damaskinit, ku u vendos një radhitje e plotë e librave kanonikë të Dhiatës së Vjetër dhe Dhiatës së Re.
 
==Lindje==