Ndryshimi mes inspektimeve të "Bruno Vespa"

185 bytes added ,  1 vit më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: thumb|150px '''Bruno Paolo Vespa''' (L'Aquila, 27 maj 1944) është gazetar, prezantues televiziv dhe shkrimtar italian. Ish-drejtor i TG1, ai ësht...)
 
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
[[File:Bruno Vespa (cropped).jpg|thumb|150px]]
'''Bruno Paolo Vespa''' (L'Aquila, 27 maj 1944) është gazetar, prezantues televiziv dhe shkrimtar italian. Ish-drejtor i TG1, ai është krijuesi dhe mbajtësi i programit televiziv "Porta a Porta", transmetuar nga Rai 1 që nga viti 1996. Ndërsa që nga viti 2014 ai ka qenë drejtor redaktues i QN Quotidiano Nazionale (Gazeta Kombëtare).
Muori bastardo devi morire devi stronzo ti pàgano cinque stelle
 
Devi morire
Non sei Romano non puoi capire
Vogliamo un Romano vero al comando
Comandone sempre gli stronzi
Dittatori
 
 
Anonymous user